wtorek, 15 marca 2016

Świat "okiem" Nokii
  Przywiązuję się do przedmiotów. Najpierw powoli zaprzyjaźniam się, a potem przywiązuję, może nawet za bardzo. Potem żal mi, gdy coś się psuje, albo przychodzi „nowe”, a „stare” idzie do szuflady.
Przyszedł czas na zmianę telefonu. Najpierw była radość, że wreszcie zagości u mnie nowoczesność, a po chwili… Moja ulubienica Nokia trafi do szuflady. Jakoś nie mogę jej tam zapakować, leży na półce i czeka… Muszę przejrzeć i usunąć notatki, ważne wiadomości, które są tam zapisane, doładować baterię. Myślę, że jeszcze znajdę kilka innych wytłumaczeń, dlaczego jest ciągle pod ręką i cały czas na nią zerkam z wielkim żalem i sentymentem. Śmieję się trochę z siebie, ale cóż taka jestem. 
Nokia była dzielną i niezawodną towarzyszka moich wycieczek rowerowych, pieszych i na biegówkach. Wszyscy, którzy czasem podróżują z dala od uczęszczanych szlaków dobrze wiedzą jak ważne jest, aby mieć przy sobie takie małe coś, co gwarantuje kontakt „ze światem”. Pamiętam jak robiłam nią fotki w temperaturze – 20 stopni. Aparat i smartfon koleżanki nie dały rady.
Wyjęłam więc kartę pamięci i otworzyłam całą kolekcję zdjęć. Piękne obrazy i wspaniałe wspomnienia.

Śląska Ochla 
Dłubinia
Zatonie
Wodospad Mumlavy
Jizerka
Karlovský most
Izera
Szydłowiec 2015
Las Piastowski 
Budynek KW PZPR w Zielonej Górze - relikt dawnych czasów 
Jasna Chopok 2012
Oswajanie nart
Oswajanie nart


6 komentarzy:

 1. Nie ma to jak stare telefony . Bez zbędnych fajerwerków, solidne i z wytrzymałymi bateriami . Ja tak jestem przywiązany do marki SonyEricsson a teraz Sony . Od zawsze miałem telefony tej marki Do nawigacji rowerowej i zapisu śladu używam dalej starego modelu SonyEricssona chyba już z przed 10 lat i może nie zawsze jest to wygodne ale za to pewny jestem że gdzieś tam na trasie nagle padnie mi bateria czy aplikacja się wyłączy bo ktoś zadzwoni itp .
  No i te wspomnienia, ile zrobiło się km z tym telefonem, ile się zobaczyło i ile się zwiedziło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wielki sentyment do starych przedmiotów. Każdy z nich ma swoją historię no i tak jak piszesz - wspomnienia. Na nawigacji zupełnie się nie znam, zawsze mam ze sobą papierową mapę.

   Usuń
 2. Nokia niezawodna - piękne widoki widziane Jej okiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. M., i w mojej Nokii kryją się wspomnienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto czasem tam zaglądać, nie zapominając by z uśmiechem witać każdy nowy dzień

  OdpowiedzUsuń