niedziela, 7 stycznia 2018

Izery. Moja rowerowa przestrzeń


Chociaż minęło trochę czasu od moich rowerowych wakacji w Górach Izerskich i na Pogórzu Izerskim, pozostały we mnie piękne krajobrazy i przypominały się tak intensywnie, wręcz namolnie, że musiałam coś z tym zrobić. Wydałam książkę!
Nie jest ona typowym przewodnikiem, to raczej historie snujące się po polsko-czeskim pograniczu, tak jak ja  snułam się na swoim rowerze.
Malowniczą przestrzeń Gór Izerskich, od razu uznałam za swoją. Poczułam się tam jak u siebie w domu. I tak jest do dzisiaj, chociaż teraz trochę rzadziej odwiedzam moje góry i ostatnio przyjeżdżam bez roweru. Piękne wspomnienia z tamtych wakacji, pozostały w mojej pamięci i zapisane w notatkach z wycieczek w wielkim zielonym zeszycie. Jedną z tych wycieczek już poznaliście to „Dwie łąki” opublikowane na początku istnienia tego bloga. Nie wiem kiedy pojawił się pomysł aby zebrać wszystkie te historie w jedną całość w postaci książki. Dojrzewał on powoli i dzięki mobilizacji moich przyjaciół stawał się coraz bardziej realny. Do opowieści o moich górskich wycieczkach dołączyłam inne z Pogórza Izerskiego i Ziemi Frydlanckiej. Bo miejsca te, podobnie jak Góry Izerskie, zachwyciły mnie swoją urodą.
Od dziecka bardzo lubię nazywać wszystko po swojemu, więc szybko nadałam moje nazwy fragmentom gór i pogórza. Tak powstała moja książka - bardzo subiektywny przewodnik po pięknych Krainach, które istnieją nie tylko w mojej wyobraźni i naprawdę warto je zobaczyć.  
Jestem bardo wdzięczna rodzinie i przyjaciołom za wsparcie oraz Wydawnictwu Sorus za to, że podjęło się wydania, jak ja to nazywam, mojej pisaniny ilustrowanej rysunkami oraz zdjęciami.  Bo kto teraz, w czasach lustrzanek cyfrowych z wielkimi obiektywami, publikuje zdjęcia z telefonu? Chyba tylko ja. Mam nadzieję, że książka będzie inspiracją nie tylko dla rowerzystów. Miejsca, które w niej opisałam można z powodzeniem odwiedzić samochodem albo podczas pieszych wycieczek.
Zapraszam w Moją rowerową przestrzeń.


Wszystkich zainteresowanych książką proszę o kontakt mailowy: maria.dolczewska@wp.pl
albo poprzez stronę na facebooku:  Maria Dolczewska - Izery. Moja rowerowa przestrzeń
6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, i zapraszam na spotkanie z moją książką. Będzie w Zielonej Górze w drugiej połowie lutego. Termin i miejsce będę ogłaszała na facebooku. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Witaj Mario.

  Obejrzałam zdjęcia książki i przyznam, że poprzez szacunek dla Ciebie, dla (naszych) Izerów, wrażenia odkładam na później, już pod przytuleniu książki. (wstępnie: już mnie wciąga....)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam na spotkanie w drugiej połowie lutego. Mam nadzieję, że książka Ci się spodoba :)

   Usuń
 3. A gdzie bedzie spotkanie?? :) wiadomo dokładnie którego lutego??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie 20 lutego o godz. 18 w Barze Pod Schodami w Zielonej Górze :)

   Usuń