sobota, 25 listopada 2017

„Piekarzyna” wzgórze z tajemniczymi drzewami. Karsibór


Uwielbiam takie miejsca: z pięknymi drzewami, a na dodatek z ciekawą legendą. Jak głosi ta stara opowieść w Karsiborze mieszkała kiedyś piękna dziewczyna Wisna córka piekarza, nazywaną ją Piekarzyną. W przeddzień jej ślubu wzburzone morze cofnęło wody rzeki Świny i zatopiło wioskę Karsibór, zginęła Wisna i wiele innych osób. Zrozpaczony narzeczony na grobie dziewczyny usypał górkę i obsadził ją drzewami, aby woda już nigdy nie zniszczyła jej. Górkę porosły piękne dęby nazywane również Powodzianami. 
Wzgórze łatwo znaleźć jest w środku wsi. Dęby rosną tam tak jakby korzeniami, jak dłońmi, trzymały kurczowo ziemię. Wyglądają niesamowicie,zobaczcie na zdjęciach. Może ten wpis zachęci kogoś do odwiedzenia Karsiboru, niewielkiej wyspy, która jest częścią Świnoujścia. Przypominała mi trochę Wyspę Skarbów, bo spacerując po niej co chwilę odkrywałam coś pięknego. 


Historię o Wisnie córce piekarza znalazłam na stronie Polska Niezwykła.


2 komentarze:

 1. To faktycznie niesamowite miejsce ... i ta legenda...Korzenie drzew wyglądają jak ręce, które trzymają ziemię, aby nie porwało ją morze. Bardzo ciekawe!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi się tam podobało. Tyle pięknych miejsc jest wokół nas :)

   Usuń