czwartek, 12 listopada 2015

Zielonogórskie drzewa - część 1


 Piękne drzewa są wszędzie, ta myśl często towarzyszy moim wędrówkom oraz wycieczkom rowerowym. Czasami sprytnie chowają się w starych parkach, albo pomiędzy zabudowaniami. Zaglądam więc w różne zakamarki i szukam prawdziwych okazów. Niedawno podczas spaceru po najbliższej okolicy uświadomiłam sobie jak wiele pięknych drzew rośnie blisko mojego domu. Niby wiem, że one tam są, ale w codziennej bieganinie zupełnie o nich zapominam. Chciałabym teraz zaprosić Was na mały rekonesans i przedstawić piękne modelki i przystojnych modeli. Z niektórymi zdążyłam już trochę zaprzyjaźnić się i nadałam im nazwy. Mam nadzieję, że będą  miały osobne sesje fotograficzne, w lepszej scenerii. Światło jesiennego popołudnia nie jest zbyt łaskawe. 
Za chwilę spadną wszystkie liście i ukażą się doskonałe, niepowtarzalne kształty gałęzi i koron. Może ten wpis będzie zachętą do uważnego przyglądania się pięknościom rosnącym niedaleko, albo gdzieś pod drodze.  
"Grab Rodzinka"
"Urocze Maleństwo" - klon
"Olbrzymie Drzewo" - wiąz
Wiąz 
Wiąz
Wierzba
"Wysmukły Grab"
"Pani Lipa"
"Dąb Dłoń"
"Lipa Ognisko"

Platany

2 komentarze:

  1. Widząc takie piękne drzewa w miastach zawsze ogarnia mnie lęk, że ktoś je wytnie, albo "upiększy" przycinając im gałęzie. Zły los im fundujemy a mimo to radzą sobie i cieszą. Cudną macie jesień

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pamiętam jak wystraszyłam się, gdy zobaczyłam ekipę z piłami przy pięknym wiązie "Olbrzymim Drzewie". Okazało się jednak, że ktoś zafundował staruszkowi zabiegi kosmetyczne. Pozdrawiam jesiennie.

      Usuń