sobota, 3 sierpnia 2019

Bukowiec-Krogulec-Karpniki - droga która prowadzi do celu, ale sama też jest celemPrzyszedł czas na nowe miejsca na blogu. Czy nowe? Dla mnie nie całkiem, bo to sentymentalny powrót w Rudawy Janowicke, w które jeździłam wiele lat temu, ale o nich jeszcze nie pisałam. W mojej książce wspominałam o wycieczkach sprzed lat, których przewodnikiem była Jola. Spotkałyśmy się ponownie i wyruszyłyśmy na wspólną wędrówkę. Jola powiedziała, że pójdziemy do Karpnik niebieskim szlakiem, przez Krogulec. Krogulec? Nie pamiętałam go i szybciutko sprawdzałam na mapie co to za góra. Ale się zdziwiłam, Krogulec to była wioska leżąca pomiędzy Bukowcem a Karpnikami.
Wystartowałyśmy  z Bukowca, ale wcześniej  znalazłyśmy chwilkę na pokrzepiającą kawę w ładnie zaaranżowanej kawiarence „Ornamental Farm”. Potem przespacerowałyśmy się po pięknym parku. Niesamowite jak wszystko zmieniło się tam od czasu… No właśnie, kiedy byłam w Bukowcu? Dokładnie dziesięć lat temu. Park uporządkowano, a wielką zniszczoną stodołę zamieniono w Artystyczną Stodołę. Odbywają się tam koncerty i wiele innych imprez.
Gdy wreszcie ruszyłyśmy do Karpnik, wiedziałam, że na pewno wrócę do Bukowca, może jeszcze podczas tegorocznego urlopu. Krogulec nie był daleko. Szłyśmy niespiesznie. Próbowałam przywołać wspomnienia, ale były bardzo oporne. Droga prowadziła nas do celu, sama też była celem, bo obie z koleżanką uwielbiamy wędrowanie.Tym razem zrobiłam bardzo mało zdjęć. Może ktoś z Was, moich Czytelników wybierze się na ten niedługi spacer pomiędzy wioskami i  zobaczy jak piękne są zwyczajne pola i łąki ozdobione wzniesieniami Rudaw Janowickich. To niezwykły świat z dala od popularnych szlaków turystycznych. Pamiętałam tylko Karpniki, wychodziło się z lasu i ukazywał się widok na zamek. Dziesięć lat temu był zaniedbany, teraz jest odrestaurowany i zaprasza gości do hotelu i restauracji. Przybyło kolejne piękne miejsce na mapie tych okolic. Nie można przechodzić, koło zamku i nie wstąpić na kawę! Rozgościłyśmy się więc na dziedzińcu, delektowałyśmy kawą i niezwykłą atmosferą.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz