poniedziałek, 5 grudnia 2016

Wzgórze Petřín w Pradze


Podczas wizyty w Pradze warto wejść lub wygodnie wjechać kolejką na wzgórze Petřín. Na jego szczycie znajduje się wieża widokowa, a w jej sąsiedztwie mnóstwo pięknych zakamarków, dla każdego coś miłego. Można odwiedzić obserwatorium astronomiczne albo zagubić się w labiryncie luster. W upalny wrześniowy dzień wybrałyśmy się tam Olą. Spacerowałyśmy po ogrodzie różanym, podziwiałyśmy zabytkowe budynki i konstrukcję wieży. Znalazłyśmy też wspaniałe miejsce na odpoczynek - kawiarnię w połowie wzgórza. Usiadłyśmy przy stoliku i delektowałyśmy się pięknym widokiem na leżące poniżej miasto.
Dobrze czasem spojrzeć na świata z wysoka, popatrzeć z góry na wszystko.
Rzucić okiem na ulice, po których wędrowałyśmy chwilę temu, rozpoznawać znane budynki i mosty. Może przy okazji warto powędrować myślami gdzieś indziej i spojrzeć z góry na to, co mnie dotyczy: myśli, emocje, plany, sprawy niedokończone…
2 komentarze:

  1. Chyba zbyt wcześnie wstałam. Oglądałam... i nic nie zaskoczyło. Zdjęcia super. Widoki - przepiękne. Róże takie, że zapach dookoła zdjęcia powala na kolana. Panorama Pragi z zamkiem Hradczańskim - tylko pozazdrościć. Pogoda - śliczności, a w moim sercu tęsknota jakaś taka... Ok. Jutro jadę na ryby.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zawsze musi zaskakiwać. Czasem tylko jak ten zapach róż wydobywa się ze zdjęć i wywołuje tęsknotę jakąś taką... znam to :)

    OdpowiedzUsuń