piątek, 30 grudnia 2016

Ławeczka na koniec roku


Zapraszam na jedną z ławeczek. Proszę wybrać sobie najwygodniejszą i rozgościć się. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce na pożegnanie starego roku i powitanie nowego.
Koniec roku kojarzy nam się z zimową porą, dlatego zachęcam aby tak trochę na przekór, usiąść na letniej albo jesiennej ławeczce. Przez moment  poczuć się jak  na urlopie. Nie będzie trudno przypomnieć sobie promienie słońca, lekki szmer wiatru i śpiew ptaków. W takiej scenerii dobrze wspomina się i patrzy pogodnie na wszystko, co minęło. 
Odchodzący rok był dla mnie bogaty w niezwykłe spotkania i szczodry w piękne wycieczki. Odkrywałam nowe miejsca, ale też odwiedzałam ulubione zakątki. Zdążyłam się z nim zaprzyjaźnić, chociaż nie przyszło to łatwo. Czasem było mniej optymistycznie i dosłownie brakowało przestrzeni tej wewnętrznej, oraz tej, którą chciałoby się mieć dookoła siebie. Ale czy zawsze musi być lekko? Sielanka rozleniwia.
Minął drugi rok pisania tego bloga. Dziękuję za to, że zaglądacie do Mojej przestrzeni. Dziękuję za wszystkie polubienia, plusiki i komentarze. Całkiem spora grupa ludzi wędruje moimi ścieżkami i odkrywa przeróżne zakamarki, które opisuję.
Którą ławeczkę wybraliście?
Warto rozsiąść się na niej, zwolnić tempo i z uśmiechem patrzeć w przyszłość, na przestrzeń, która jest przed nami. W kieszeni dobrze mieć małą łyżeczkę, aby życie kosztować tą małą łyżeczką, będzie lepiej smakowało. Całkiem niezłe założenia. Nowy rok, nowe plany, nowe marzenia, wszystko przed nami.
Lázně Libverda
Wolsztyn
Zielona Góra 
Wolsztyn
Zielona Góra
Zielona Góra - Ochla
Zielona Góra
Zamek Czocha
Zielona Góra 
Praga


2 komentarze: